How to Find Us / Give Us Feedback
Emergency Contact
info@example.com
Избелването на зъби може да бъде клинично, кабинетно избелване – със студенолъчева лампа, както и домашно избелване с шина.
Оцветяването на зъбите е естествен процес, който се ускорява с приема на оцветени храни и напитки, като кафе, кола или тютюнопушене. Оцветяване на зъбите се получава и при прием на някои медикаменти.
Точно като белите дрехи изцапани с боя и петната по зъбите са трудни за почистване със стандартните методи – четка и паста.
Има два основни начина на избелване, в зависимост от това дали се прави в кабинета (клинично) или вкъщи (домашно).
При кабинетното избелване е необходимо едно клинично посещение, а резултатът е видим веднага. Домашното избелване се използва като поддържащо. То се извършва в домашни условия, посредством шини, изработени по отпечатъци на зъбите. Резултатът отново е видим след първата процедура.
В дентални клиники Медстом извършваме клинично избелване на зъбите със студенолъчева лампа. Технологията постига добри клинични резултати и висока удовлетвореност от страна на пациентите.
Тази съвременна система за избелване почиства както повърхността на зъба, така и неговата вътрешна структура.
Само за 30-40 минути петната и потъмняванията, натрупани с години са премахнати, а зъбите са няколко нюанса по-бели.
При избелването на зъбите свободните радикали на кислорода осъществяват окисляване, а с това и обезцветяване на емайла на зъбите. Това връща белия им цвят.
За крайния ефект на избелването влияят много фактори – степен на оцветяването, процент на активната съставка, използване на светлина за ускоряване на процеса и др.
Всеобщо схващане е, че избелването влияе негативно на зъбния емайл.
Медицинските показания свидетелстват, че избелващите агенти не разрушават по никакъв начин зъбния емайл, а само извличат органичните оцветители от емайла и дентина. Това по никакъв начин не нарушава структурата на зъба, особено ако се спазват инструкциите!
Преди да се започне с процедурите обаче, трябва да знаете, че ако имате коронки, мостове, фасети и обтурации (пломби), те няма да променят своя цвят. След като избелването приключи, ще се наложи тяхната подмяна, за да може те да станат с новия цвят на зъбите.
Практиката показва, че жълтеникаво оцветените зъби се избелват по-лесно, а сивкаво оцветените по-трудно.
Очакваните резултати при двата вида избелване на зъбите са строго индивидуални за всеки пациент. Защото има редица фактори, които могат да повлияят на ефекта от самата процедура – анатомия, възраст, състояние на зъбите и хигиенните навици.