Teeth Whitening

Избелването на зъби може да бъде клинично, кабинетно избелване – със студенолъчева лампа, както и домашно избелване с шина.

Оцветяването на зъбите е естествен процес, който се ускорява с приема на оцветени храни и напитки, като кафе, кола или тютюнопушене. Оцветяване на зъбите се получава и при прием на някои медикаменти.
Точно като белите дрехи изцапани с боя и петната по зъбите са трудни за почистване със стандартните методи – четка и паста.

Има два основни начина на избелване, в зависимост от това дали се прави в кабинета (клинично) или вкъщи (домашно).

При кабинетното избелване е необходимо едно клинично посещение, а резултатът е видим веднага. Домашното избелване се използва като поддържащо. То се извършва в домашни условия, посредством шини, изработени по отпечатъци на зъбите. Резултатът отново е видим след първата процедура.

В дентални клиники Медстом извършваме клинично избелване на зъбите със студенолъчева лампа. Технологията постига добри клинични резултати и висока удовлетвореност от страна на пациентите.
Тази съвременна система за избелване почиства както повърхността на зъба, така и неговата вътрешна структура.

Само за 30-40 минути петната и потъмняванията, натрупани с години са премахнати, а зъбите са няколко нюанса по-бели.

Какво представлява избелването?

При избелването на зъбите свободните радикали на кислорода осъществяват окисляване, а с това и обезцветяване на емайла на зъбите. Това връща белия им цвят.
За крайния ефект на избелването влияят много фактори – степен на оцветяването, процент на активната съставка, използване на светлина за ускоряване на процеса и др.

Вреди ли е избелването на зъбите?

Всеобщо схващане е, че избелването влияе негативно на зъбния емайл.
Медицинските показания свидетелстват, че избелващите агенти не разрушават по никакъв начин зъбния емайл, а само извличат органичните оцветители от емайла и дентина. Това по никакъв начин не нарушава структурата на зъба, особено ако се спазват инструкциите!

Преди да се започне с процедурите обаче, трябва да знаете, че ако имате коронки, мостове, фасети и обтурации (пломби), те няма да променят своя цвят. След като избелването приключи, ще се наложи тяхната подмяна, за да може те да станат с новия цвят на зъбите.
Практиката показва, че жълтеникаво оцветените зъби се избелват по-лесно, а сивкаво оцветените по-трудно.

Какви са очакваните резултати?

Очакваните резултати при двата вида избелване на зъбите са строго индивидуални за всеки пациент. Защото има редица фактори, които могат да повлияят на ефекта от самата процедура – анатомия, възраст, състояние на зъбите и хигиенните навици.